Balıksırtı Parke Nedi̇r?
Buradasınız: Anasayfa / Blog
6 Kasım 2023, Pazartesi
Balıksırtı Parke Nedir?
Parkeler, yüzey yapılarına göre farklı sınıflara ayrılan ürün gruplarıdır. Rengi, deseni, yapısı ve işleniş şekli türünü belirler. Yapısı ve deseni bakımından uzun süredir  balıksırtı parkeler trend model olarak yerini korumaktadır.
Balıksırtı Parke Nedir?

Balıksırtı Parke Nedir?

Parkeler, yüzey yapılarına göre farklı sınıflara ayrılan ürün gruplarıdır. Rengi, deseni, yapısı ve işleniş şekli türünü belirler. Yapısı ve deseni bakımından uzun süredir  balıksırtı parkeler trend model olarak yerini korumaktadır. Günümüzde dekorasyon trendlerinin sürekli olarak değişiyor olması, zemin ahşap döşeme ürünlerinde de doğru tercihleri yapmanın önemini bir kez daha öne çıkarıyor. Eğer çeşitlilik arasında kararsız kalınır ve kafanız karışır ise balıksırtı parke harika bir alternatif sunuyor olacaktır. Peki Balıksırtı Parke Nedir? İşte detaylar…

Balıksırtı parke modelleri, uygulama bakımından standar parkelerden biraz farlıdırlar. Balıksırtı parke üst kısımdan 90 derece açı ile birbirine geçmiş ve hizalanmış şekildedir. Halk deyimiyle zigzag desenli bir görüntü oluşturmaktadır. Kimilerine göre Ahşap Macar Parke Ahşap Balıksırtı parke olarak anılsada, Balıksırtı parke, ile Macar Kesim Parke uygulamada bir birine benzesede şekil bakımından bir birinden farklıdır.

Balıksırtı Parke Çeşitleri

Balıksırtı parke çeşitlerinin çok olaması kullanım alanının çeşitlik gösterdiğinin ve her geçen gün farklı alanlara girebileceğinin habercisidir. Hem kalite hemde her daim Trent olan bir tasarım istiyorsanız sizlerde tavsiyemize uyabilir marküteri parke, Balıksırtı parke, Macar parkeyi tercih edebilirsiniz. Aşağıda sizlere balıksırtı parkenin tercih edebileceğiniz modellerini listeledik ve detaylandırdık

1. Balıksırtı Masif Parke

Kalın ahşap kullanılarak yapılan bir üründür. 1. sınıf bir kalitedir bu sebebten dolayı insan trafiğinin yoğun olduğu noktalarda çok tercih edilir. Dayanılık yapısından dolayı kolay deforme olmaz. Ayrıca yıprandıkça restore edilebilir. Dayanıklığı, şıklı ve zerafeti isteyenlerin ilk seçimi olabilir. Ayrıca kullanılacak ağaç türü müşteri tarafından seçilebilir. 

2.Balıksırtı Laminat Parke

Balıksırtı lamına parke uzun yıllar evlerde trend olarak bilinmektedir. Geleneksel bir tarz isteyenler tasarımıyla evlerde balıksırtı lamına parkeyi tercih edebilir. Şık ve dayanıklı bir ürün olup kolay silinebilme özelliğine sahiptir. Daha çok ahşap dokuya sahip yapılarda tercih edilmektedir.

3. Balıksırtı Lamine Parke

Balıksırtı lamine parkeyi diğer parkelerden ayıran en büyük özelliği halk deyimiyle zigzag desenli olmasıdır.evlerde iş yerlerinde okullarda ve ofislerde en çok tercih edilen parkeler arasında yer almaktadır. Lamine parke masif parkeler gibi dayanıklı değildir. Fiyat uygunlğu ve şıklığı bakımından tercih edilmektedir.

4.Thermo Wood Balıksırtı Parke

Bu modellerin içerisinde bizim favorimiz Thermo Wood Balıksırtı Parkedir. Bu parke görüntü iti bari ile daha şık ve zarif durmakta olup desen olarak aynı özellikleri taşımaktadır. Yüksek ısıya maruz bırakılarak oluşturulan dayanıklı bir parke türüdür.

 

 

Etiketler
Balıksırtı Parke nedir?
balıksırtı parke
parke
balıksırtı
balıksırtı laminat parke
balıksırtı Lamine Parke
balıksırtı thermowood parke
thermowood
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın