Macar Parke Nedi̇r ?
Buradasınız: Anasayfa / Blog
6 Kasım 2023, Pazartesi
Macar Parke Nedir ?
Bu yazımızda Macar Kesim Parke nedir? Nasıl hazırlanır ? bunlarla alakalı bilgiler sunacağız. Herkes Macar Parke diye tabir etsede, kullanılması gerekilen isim Macar Kesim Parkedir. Kesim şeklinden dolayı bu isim verilmiştir. İşte Detaylar
Macar Parke Nedir ?

 

Macar Parke Nedir?

Macar Parke ile balıksırtı parkeler genelde karıştırılmaktadır.. Balıksırtı parkelerlerin kenar uçları 90derece açı ile hazırlanıp zemin uygulaması yapılırken Macar parkeler 45 veya 60 derece açılar ile hazırlanıp zemin uygulaması yapılmaktadır.

Macar Parkeler Macar Kesim parke olarak da adlandırılmaktadır. Macar Parke'yi kısaca tanımlayacak olursak;

Macar parke, birbirlerine 45 veya 60 derece olacak şekilde paralel kenar şeklinde döşenen, döşeme aksında düz çizgi oluşturan parkelerdir. Asıl adı Macar kesim parkedir. Ancak ülkemizde çoğunlukla macar parke denilmektedir. Macar kesim adını kesim şeklinden almıştır. Bir hatayı düzelticek olursak macar parke değil macar kesim parkedir. Ancak Ülkemizdeki söyleyişe göre devam edeceğiz ve yazımızın geri kalanında macar parke olarak konuyu ela alacağız.

Macar Parke Uygulaması Nasıl Yapılır?

 

Macar Parke uygulaması oldukça kolay ve basittir. Standard akşam parkelerdeki  gibi zemin üzerine  yapıştırma, çivileme, yüzey işleme gerektirmemektedir. Kilitleme sistemi hızlı bir kurulum olacağı sağlamaktadır. Ancak biz firma olarak daha dayanıklı olması bakımından kilitleme özelliğinin yanı sıra yapıştırma tekniğinide kullanmaktayız. Ancak yapıştırma yapmak istemeyen kullanıcılar için  kilitleme özelliği büyük kolaylık sağlamaktadır. İstenirse mevcut parke üzerine kolay bir şekilde monte edilebilir.  Kaliteli ahşaplar kullanılarak elde edilir. Kaliteli ahşaplar istenilen ölçü ve ebatlarda hazırlanır ve monte edilebilir. Su kontrasına presleme işlemi yapılır , geçme yerleri hazırlanır. Zımpara ve cila uygulaması da yapıldıktan sonra döşemeye hazır hale getirilir. uzun yıllar kullanılıp yıpranılan macar parkeler restore edilerek ilk günkü görümünü kazanabilir. Restorasyona uygun bir parke türüdür.

Macar Parke Fiyatları

Macar Parke kaliteli ahşapların bir araya getirilerek oluşturulduğu bir üründür. Müşteri isteklerine göre fiyatlar değişiklik gösterebilir. Bu sebebten ötürü müşterilerimizdeki sorulara cevap olması adına Macar Parke ürünlerini adet bazlı fiyatlandırdık ve satışa sunduk. Web sitemizi inceleyerek fiyat bilgisine erişebilirsiniz

 

Etiketler
Macar Parke
Macar kesim parke
Macar kesim Lamine Parke
Lamine Parke
ahşap parke
macar
parke
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın