Ahşap - Parke Onarım
Ahşap - Parke Onarım
Ahşap - Parke Onarım

PARKELER ONARILIR MI?

Yukarıda resimde de görüldüğü gibi parkeniz böyle bir değişim gerçekleştirebilir. Parkelerimiz kırılabilir, çizilebilir hatta ufak tefek yanma sorunları bile olabilir. Böyle bir durum ise evimizde ofisimizde can sıkıcı olacaktır. Tam da bu noktada aklımıza parke değişimi gelebilir. Bu ise en büyük yanılgılardan biri olacaktır. Çünkü parkeler onarılabilen ürünlerdir. 

Mikado Zemin firması olarak onarım işlerinizi en iyi şekilde gerçekleştiyor, parklerinizi eski görünümüne kavuşturuyoruz. Parkenin genelinde cilalık ve boyalık işlem yok ise tüm parkelerin onarımı gerçekleştirilebilir. Ancak parkelerin genel olarak durum iyi değil cila ve boya istiyorsa balıksırtı parke, macar parke, marküteri parke, karo parke, bordür parke, madalyon parke, 3d parke gibi kalın yapıya sahip ağaçsı gövde parkeler onarılabilmektedir.

ONARIM İŞLEMİ

Onarım işlemine başlamadan önce ekiplerimiz keşif için inceleme yapar ve onarılacak olan parçaları belirler ve parkenin yapısını analiz eder. Ardından analiz edilen parke yapısına göre değişecek parçalar hazırlanır. Tüm parçalar hazırlandıktan sonra hasarlı parçaların değişim işlemi gerçekleşir. Ancak değişen parçalar ile mevcut parçalar arasında renk ve parlaklı farklı olacaktır. Yani anlayacağınız aynı oran tutmayacaktır. Parkeler bir bütünlük hissi vermelidir bu sebebten ötürü herşey kusursuz ve ilk günkü gibi olmalıdır. Kusursuzluğu yakalayabilmek için ise ekiplerimiz tarafından oda içerisinde bulunan tüm parkeler zımparalanmakta temizlenmekte ve ardından cila atılmaktadır. Böylelikle oda içerisinde yer alan tüm parke parçaları ilk günkü kusursuzluğuna kavuşacaktır

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın